Info med statistikk fra 2014 - 2020 i gul, grønn og rød

Helge Rosnes ble førstemann som nådde 100 søndagsløp

Mars måned kom og vi alle gledet oss til en ny sesong med løp i Kalnesskogen. Bare noen dager til nå så, men ute i den store verden var det noen mørke skyer som nærmet seg lille Norge. Da vet alle at med Covid-19 ble alt snudd på hodet. Norge ble nedstengt, med mange restriksjoner så starten på sesongen ble ikke slik vi håpet på. Små forhold i Søndagsløpet, så veldig lenge rammet av alle restriksjoner ble vi ikke. Det første Søndagsløpet kunne vi ta på selveste 17. mai. Man må gripe sjansen da den først byr seg. 22 deltok og der Ola Daniel Johannessen vant løpet med tiden 26:13.

Fellesstart var ikke aktuelt før i enkelte løp senere i sesongen. I søndagsløpene varierer vi mellom gul, grønn og rød og her var opplegget ulikt. Den gule som oftest med intervallstart, mens det var gruppestart i grønn og rød. Vi fikk også med oss to Trippelen og to løp i den Rosa Runden. 

Før vi kunne arrangere det første løpet kunne vi delta i Virtuelle løp og da løp alle hver for seg og etterpå sendte man tidene til meg. 17 som løp gul og best tid hadde Per Ove Haugland med 28:24. 10 løp den grønne og best tid på Bjørn Arild Smaaberg 38:55. Fem som løp rød og Smaaberg med 46:31 som best. Bjørn Arild hadde også best tid på Trippelen med 1:41:25, også der deltok det fem.

Helge Rosnes var førstemann som nådde 100 løp og det 27. september. Det første Søndagsløpet var 27. juli 2014 og til sammen har det blitt 174 løp inkl. Trippelen og gammel rød. 

I gul løype er det fra starten av 207 menn og 40 damer som har deltatt. I grønn løype er tallene 98 menn og 15 damer, og i rød 102 menn og 19 damer.

Søndagsløpet for øvrig er det 237 menn og 50 damer (eksl. Trippelen og Rosa) 

I år var det 15 som debuterte i gul, 37 i grønn og 17 debutanter i den røde.

Det ble satt ni nye av ti mulige løyperekorder i år. Det er kun løyperekorden for damer i rød til Ane Næsset Ramtvedt som fortsatt står seg.

Vekslende vær og forhold under årets løp.

 

  • Magnus Erstad 6. september

    Magnus satte standaren med tre løyperekorder

  • Lise Borgen-Johansen 11. oktober

    Lise knuste løyperekorden for damer i den gule

  • Mari Bones 16. august

    Mens Mari har løyperekorden for damer i Rosa og grønn

    Gul løype 7,0 km 2020    
         
66 deltagere, 58 menn og 8 damer har deltatt
i de 8 løpene som ble arrangert  
Som tilsammen blir 189 løp og gir et snitt på 23,6
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Erstad, Magnus 24:18  
2   Skalle, Øyvind 26:03  
3   Johannessen, Ola Daniel 26:13  
4   Rostad, Kristoffer 27:58  
5   Haugland, Per Ove 28:19  
6   Henriksen, Andreas 28:20  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Erstad, Magnus 24:18  
2   Skalle, Øyvind 26:03  
3   Johannessen, Ola Daniel 26:13  
4   Rostad, Kristoffer 27:58  
5   Haugland, Per Ove 28:19  
6   Henriksen, Andreas 28:20  
         
    Beste dame:    
    Borgen-Johansen, Lise 29:15  
         
    Flest seiere:    
    Erstad, Magnus 1  
    Henriksen, Andreas 1  
    Johannessen, Ola Daniel 1  
    Knudsen, Christer 1  
    Nilsen, Jørn Espen 1  
    Rostad, Kristoffer 1  
    Skalle, Øyvind 1  
    Smaaberg, Bjørn Arild 1  
         
    Flest løp:    
    Nilsen, Roger 8  
         
    Best besøkte løp:    
    19.jul 28  
         
    Minst besøkte løp:    
    09.aug 19  
         
         
    Grønn løype 8,8 km 2020     
         
77 deltagere, 68 menn og 9 damer har deltatt
i de 8 løpene som ble arrangert  
Som tilsammen blir 198 løp og gir et snitt på 24,7
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Erstad, Magnus 32:50  
2   Eriksen, Lars Kristian 35:47  
3   Haugland, Per Ove 36:25  
4   Henriksen, Andreas 36:41  
5   Aulstad, Andreas 37:55  
6   Steen, Knut Willy 38:26  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Erstad, Magnus 32:50  
2   Eriksen, Lars Kristian 35:47  
3   Haugland, Per Ove 36:25  
4   Henriksen, Andreas 36:41  
5   Haugland, Per Ove 37:16  
5   Henriksen, Andreas 37:16  
         
    Beste dame:    
    Bones, Mari 43:22  
         
    Flest seiere:    
    Henriksen, Andreas 4  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Haugland, Per Ove 3  
    Eriksen, Lars Kristian 1  
    Erstad, Magnus 1  
         
    Flest løp:    
    Henriksen, Andreas 8  
    Nilsen, Emilie 8  
    Olufsen, Glenn 8  
         
    Best besøkte løp:    
    27.sep 30  
         
    Minst besøkte løp:    
    14.jun - 05.jul - 06.sep 21  
         
         
    Rød løype 10,2 km 2020    
         
50 deltagere, 46 menn og 4 damer har deltatt
i de 5 løpene som ble arrangert  
Som tilsammen blir 107 løp og gir et snitt på 21,4
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Erstad, Magnus    37:34  
2   Skalle, Øyvind    40:23  
3   Henriksen, Andreas    43:45  
4   Haugland, Per Ove    44:01  
5   Rostad, Kristoffer    44:50  
6   Smaaberg, Bjørn Arild    45:23  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Erstad, Magnus    37:34  
2   Skalle, Øyvind    40:23  
3   Henriksen, Andreas    43:45  
4   Haugland, Per Ove    44:01  
5   Rostad, Kristoffer    44:50  
6   Smaaberg, Bjørn Arild    45:23  
         
    Beste dame:    
    Nilsen, Emilie    56:45  
         
    Flest seiere:    
    Henriksen, Andreas 2  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Erstad, Magnus 1  
    Haugland, Per Ove 1  
    Olsen, Ulf Roger 1  
         
    Flest løp:    
    Nilsen, Emilie 5  
    Nilsen Pål G. 5  
    Olufsen, Glenn 5  
         
    Best besøkte løp:    
    02.aug 27  
         
    Minst besøkte løp:    
    31.mai 15  
    Gul løype 7,0 km 2019     
         
94 deltagere, 83 menn og 11 damer har deltatt 
i de 12 løpene som ble arrangert  
Som tilsammen blir 297 løp og gir et snitt på 24,75
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Johannessen, Ola Daniel 26:53  
2   Strupstad, John Henry 26:59  
3   Fredriksen, Sindre 27:42  
4   Bekkstrand, Rolf Henrik 28:10  
5   Haugland, Per Ove 28:40  
6   Henriksen, Andreas 28:48  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Johannessen, Ola Daniel 26:53  
2   Strupstad, John Henry 26:59  
3   Fredriksen, Sindre 27:42  
4   Johannessen, Ola Daniel 28:07  
5   Bekkstrand, Rolf Henrik 28:10  
6   Johannessen, Ola Daniel 28:38  
         
    Beste dame:    
    Arnesen, Camilla Opstad 34:26  
         
    Flest seiere:    
    Johannessen, Ola Daniel 4  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Kaspersen, Steve 2  
    Nilsen, Rune 2  
    Iversen, Hans Petter 1  
    Lund, Martin 1  
    Nesengen, Bjørge 1  
    Strupstad, John Henry 1  
         
    Flest løp:    
    Baustad, Alexander 12  
    Noreng, Lars 11  
    Nygård, Alf-Martin 11  
    Henriksen, Roar 10  
    Rosnes, Helge 10  
         
    Best besøkte løp:    
    22.sep 37  
         
    Minst besøkte løp:    
    13.okt 14  
         
         
    Grønn løype 8,8 km 2019     
         
73 deltagere, 65 menn og 8 damer har deltatt 
i de 9 løpene som ble arrangert  
Som tilsammen blir 212 løp og gir et snitt på 23,55
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Olsen, Benjamin 36:14  
2   Karlsen, Svein-Åge 37:01  
3   Fredriksen, Sindre 37:33  
4   Haugland, Per Ove 38:00  
5   Nilsen, Rune 38:03  
6   Johannessen, Ola Daniel 38:29  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Olsen, Benjamin 36:14  
2   Karlsen, Svein-Åge 37:01  
3   Fredriksen, Sindre 37:33  
4   Haugland, Per Ove 38:00  
5   Nilsen, Rune 38:03  
6   Haugland, Per Ove 38:15  
         
    Beste dame:    
    Arnesen, Camilla Opstad 45:45  
         
    Flest seiere:    
    Haugland, Per Ove 3  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Fredriksen, Sindre 1  
    Johannessen, Ola Daniel 1  
    Karlsen, Svein Åge 1  
    Nilsen, Rune 1  
    Olsen, Benjamin 1  
    Tjernshaugen Jon Ivar 1  
         
    Flest løp:    
    Henriksen, Roar 9  
    Nilsen, Roger 8  
    Noreng, Lars 8  
    Smaaberg, Bjørn Arild 8  
    Sognlien, Tom 8  
         
    Best besøkte løp:    
    29.sep 33  
         
    Minst besøkte løp:    
    28.jul 16  
         
         
    Rød løype 10,2 km 2019    
         
62 deltagere, 57 menn og 5 damer har deltatt  
i de 7 løpene som ble arrangert  
Som tilsammen blir 158 løp og gir et snitt på 22,57
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Kullerud, Pål Asbjørn 39:42  
2   Johannessen, Ola Daniel 42:58  
3   Haugland, Per Ove 44:44  
4   Nilsen, Rune 44:57  
5   Tjernshaugen, Jon Ivar 45:15  
6   Nilsen, Jørn Espen 45:31  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Kullerud, Pål Asbjørn 39:42  
2   Johannessen, Ola Daniel 42:58  
3   Johannessen, Ola Daniel 44:21  
4   Haugland, Per Ove 44:44  
5   Nilsen, Rune 44:57  
6   Nilsen, Rune 45:13  
         
    Beste dame:    
    Arnesen, Camilla Opstad 55:14  
         
    Flest seiere:    
    Tjernshaugen, Jon Ivar 2  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Haugland, Per Ove 1  
    Johannessen, Ola Daniel 1  
    Kullerud, Pål Asbjørn 1  
    Nilsen, Pål "Trøsken" 1  
    Nilsen, Rune 1  
         
    Flest løp:    
    Baustad, Alexander 7  
    Gjølstad, Ketil 7  
    Henriksen, Roar 6  
    Kraft, Arild 6  
    Sognlien, Tom 6  
         
    Best besøkte løp:    
    15.sep 29  
         
    Minst besøkte løp:    
    12.mai 13  
    Gul løype 7,0 km 2018     
         
92 deltagere, 85 menn og 7 damer har deltatt 
i de 19 løpene som ble arrangert  
Som tilsammen blir 388 løp og gir et snitt på 20,42
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Pål Asbjørn Kullerud 26:06  
2   Eivind Trippestad 27:40  
3   Dominik Kumela 28:10  
4   Rune Nilsen 28:14  
5   Jørn Espen Nilsen 28:23  
6   Sindre Fredriksen 28:42  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Pål Asbjørn Kullerud 26:06  
2   Eivind Trippestad 27:40  
3   Dominik Kumela 28:10  
4   Rune Nilsen 28:14  
5   Dominik Kumela 28:22  
6   Jørn Espen Nilsen 28:23  
         
    Beste dame:    
    Julie Synøve Ensrud 30:48  
         
    Flest seiere:    
    Rune Nilsen 5  
    Dominik Kumela 4  
    Richard Grigson 2  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Benjamin Olsen 1  
    Bjørge Nesengen 1  
    Eivind Trippestad 1  
    Emil Kullerud 1  
    Kristoffer Rostad 1  
    Pål Asbjørn Kullerud 1  
    Rolf Henrik Bekkstrand 1  
    Sindre Fredriksen 1  
         
    Flest løp:    
    Tom Sognlien 19  
    Roar Henriksen 17  
    Lars Noreng 16  
    Arild Kraft 15  
    Helge Rosnes 15  
         
    Best besøkte løp:    
    12.aug 32  
         
    Minst besøkte løp:    
    08.jul 11  
         
         
    Grønn løype 8,8 km 2018    
         
25 deltagere, 24 menn og 1 dame har deltatt  
i det ene løpet som ble arrangert  
Som tilsammen blir 25 løp og gir et snitt på 25
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Kaspersen, Steve 39:30  
2   Haugland, Per Ove 41:50  
3   Jørgensen, Jarle 42:10  
4   Gulbrandsen, Martin 43:09  
5   Smaaberg, Bjørn Arild 43:11  
6   Sjøholm, Andreas 43:39  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Kaspersen, Steve 39:30  
2   Haugland, Per Ove 41:50  
3   Jørgensen, Jarle 42:10  
4   Gulbrandsen, Martin 43:09  
5   Smaaberg, Bjørn Arild 43:11  
6   Sjøholm, Andreas 43:39  
         
    Beste dame:    
    Norvang, Christine 52:17  
         
    Flest seiere:    
    Kaspersen, Steve 1  
         
    Best besøkte løp:    
    09.sep 25  
         
    Minst besøkte løp:    
    09.sep 25  
         
         
    Rød løype 10,2 km 2018    
         
44 deltagere, 42 menn og 2 damer har deltatt  
i de 6 løpene som ble arrangert    
Som tilsammen blir 93 løp og gir et snitt på 15,5
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Pål Asbjørn Kullerud 40:05  
2   Dominik Kumela 44:18  
3   Richard Grigson 44:27  
4   Rune Nilsen 44:49  
5   Steve Kaspersen 45:14  
6   Rolf Henrik Bekkstrand 47:28  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Pål Asbjørn Kullerud 40:05  
2   Dominik Kumela 44:18  
3   Richard Grigson 44:27  
4   Steve Kaspersen 45:14  
5   Richard Grigson 46:14  
6   Steve Kaspersen 46:24  
         
    Beste dame:    
    Christine Norvang 59:53  
         
    Flest seiere:    
    Richard Grigson 2  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Dominik Kumela 1  
    Pål Asbjørn Kullerud 1  
    Rolf Henrik Bekkstrand 1  
    Steve Kaspersen 1  
         
    Flest løp:    
    Helge Rosnes 6  
    Roar Henriksen 6  
         
    Best besøkte løp:    
    06.mai 23  
         
    Minst besøkte løp:    
    03.jun 9  
    Gul løype 7,0 km 2017     
         
108 deltagere, 88 menn og 20 damer har deltatt 
i de 22 løpene som ble arrangert  
Som tilsammen blir 467 løp og gir et snitt på 21,22
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Magnus Erstad  26:23   
2   Jon Ivar Tjernshaugen 27:27  
3   Benjamin Olsen 28:04  
4   Kristoffer Rostad 28:16  
5   Halvor Andersen 28:50  
6   Rolf Henrik Bekkstrand    28:50  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Magnus Erstad 26:23  
2   Jon Ivar Tjernshaugen 27:27  
3   Jon Ivar Tjernshaugen 27:44  
4   Benjamin Olsen 28:04  
5   Kristoffer Rostad 28:16  
6   Kristoffer Rostad 28:39  
         
    Beste dame:    
1   Julie Ensrud 30:42  
         
    Flest seiere:    
1   Richard Grigson 5  
2   Steve Kaspersen 4  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Benjamin Olsen 2  
    Jon Ivar Tjernshaugen 2  
    Kristoffer Rostad 2  
    Emil Kullerud 1  
    Erik Olaussen 1  
    Halvor Andersen 1  
    Magnus Erstad 1  
    Rolf Henrik Bekkstrand 1  
    Tomas Mathiesen 1  
         
    Flest løp:    
1   Jonas Kirkerød 20  
2   Tom Sognlien 19  
3   Arild Kraft 18  
3   Roar Henriksen 18  
5   Helge Rosnes 17  
         
    Best besøkte løp:    
    23.apr 30  
         
    Minst besøkte løp:    
    03.sep 13  
         
         
    Rød løype 10,2 km 2017    
         
56 deltagere, 47 menn og 9 damer har deltatt  
i de 6 løpene som ble arrangert    
Som tilsammen blir 113 løp og gir et snitt på 18,8
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Eirik Næsset Ramtvedt    41:33  
2   Dominik Kumela    44:24  
3   Rolf Henrik Bekkstrand    44:35  
4   Rune Nilsen    44:56  
5   Steve Kaspersen    45:21  
6   Richard Grigson    45:40  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Eirik Næsset Ramtvedt    41:33  
2   Dominik Kumela    44:24  
3   Rolf Henrik Bekkstrand    44:35  
4   Rune Nilsen    44:56  
5   Steve Kaspersen    45:21  
6   Richard Grigson    45:40  
         
    Beste dame:    
    Ramtvedt, Ane Næsset    46:46  
         
    Flest seiere:    
1   Richard Grigson 2  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Alexander Braseth Halle 1  
    Dominik Kumela 1  
    Eirik Næsset Ramtvedt 1  
    Rune Nilsen 1  
         
    Flest løp:    
1   Alexander Braseth Halle 5  
1   Helge Rosnes 5  
1   Jonas Kirkerød 5  
1   Ole Johnny Aasen 5  
1   Raymond Westberg 5  
1   Roar Henriksen 5  
1   Tom Kristoffersen 5  
1   Tom Sognlien 5  
         
    Best besøkte løp:    
    07.mai 28  
         
    Minst besøkte løp:    
    23.jul 12  
    Gul løype 7,0 km 2016     
         
67 deltagere, 57 menn og 10 damer har deltatt 
i de 18 løpene som ble arrangert  
Som tilsammen blir 295 løp og gir et snitt på 16,38.
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Pål Asbjørn Kullerud  26:37   
2   Jonas Kirkerød 27:03  
3   Arne-Johan Martinsen 28:48  
4   Kristoffer Rostad 28:53  
5   Jon Ivar Tjernshaugen 29:17  
6   Bjørge Nesengen 29:18  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Pål Asbjørn Kullerud 26:37  
2   Jonas Kirkerød 27:03    
3   Pål Asbjørn Kullerud 27:08  
4   Jonas Kirkerød 28:18  
5   Arne-Johan Martinsen 28:48  
6   Jonas Kirkerød 28:50  
         
    Beste dame:    
1   Ida Lundestad-Kemi 34:01  
         
    Flest seiere:    
1   Jonas Kirkerød 8  
2   Arne-Johan Martinsen 2  
2   Pål Asbjørn Kullerud      2  
2   Richard Grigson 2  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Benjamin Aasen 1  
    Kristoffer Rostad 1  
    Raymond Westberg 1  
    Steve Kaspersen 1  
    Øyvind Skalle 1  
         
    Flest løp:    
1   Jonas Kirkerød 14  
1   Ulf Roger Olsen 14  
3   Magne Svandal 13  
         
    Best besøkte løp:    
    12.jun 22  
    02.okt 22  
         
    Minst besøkte løp:    
    05.jun  9      
    Gul løype 7,0 km 2015     
         
55 deltagere, 49 menn og 6 damer har deltatt  
i de 18 løpene som ble arrangert  
Som tilsammen blir 211 løp og gir et snitt på 11,72.
         
    De seks beste løperne er:                              
1   Jon Ivar Tjernshaugen   27:46  
2   Kristoffer Rostad 28:56  
3   Bjørge Nesengen 29:06  
4   Frederik Bjørnstad 29:46  
5   Magne Svandal 29:53  
6   Steve Kaspersen 30:20  
         
    De seks beste tidene er:                          
1   Jon Ivar Tjernshaugen 27:46  
2   Kristoffer Rostad 28:56  
3   Kristoffer Rostad 28:59  
4   Kristoffer Rostad 29:05  
5   Bjørge Nesengen 29:06  
6   Jon Ivar Tjernshaugen 29:28  
         
    Beste dame:    
1   Emilie Nilsen  39:22  
         
    Flest seiere:    
1   Kristoffer Rostad 4  
2   Magne Svandal 4  
3   Jon Ivar Tjernshaugen    3  
4   Helge Rosnes 2  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Frederik Bjørnstad 1  
    Jesper Olsen 1  
    Pål (Trøsken) Nilsen 1  
    Roger Kalsøy 1  
    Ulf Roger Olsen 1  
         
    Flest løp:    
1   Magne Svandal 14  
2   Svein Bergerud 13  
3   Helge Rosnes 12  
4   Jarle Fredriksen 11  
5   Pål G. Nilsen  '9  
6   Ulf Roger Olsen  '9  
         
    Best besøkte løp:    
    31.mai 17  
    26.jul 17  
         
    Minst besøkte løp:    
    10.mai  '5  
    Gul løype 7,0 km 2014     
         
56 deltagere, 50 menn og seks damer har deltatt  
i de 12 løpene som ble arrangert  
Som tilsammen blir 173 løp og gir et snitt på 14,41.
         
    De seks beste løperne er:    
1   Jon Ivar Tjernshaugen  28:22  
2   Pål Nilsen  28:54  
3   Richard Grigson  29:03  
4   Helge Rosnes  30:28  
5   Per Ove Haugland  30:47  
6   Magne Svandal  30:49  
         
    De seks beste tidene er:    
1   Jon Ivar Tjernshaugen  28:22  
2   Jon Ivar Tjernshaugen  28:29  
3   Pål Nilsen  28:54  
4   Richard Grigson  29:03  
5   Pål Nilsen  29:09  
6   Richard Grigson  29:17  
         
    Beste dame:    
1   Merete Martinsen  38:29  
         
    Flest seiere:    
1   Jon Ivar Tjernshaugen   5  
2   Pål Nilsen   3  
3   Richard Grigson   2  
         
    Øvrige Vinnere:    
    Helge Rosnes  1  
    Magnus Thorsen 1  
         
    Flest løp:    
1   Jarle Jørgensen   9  
1   Svein Bergerud   9  
3   Helge Rosnes   8  
3   Magne Svandal   8  
5   Jon Ivar Tjernshaugen   7  
         
    Best besøkte løp:    
    10.aug 21  
    24.aug 21  
         
    Minst besøkte løp:    
    12.okt 7